Hana Jarošíková

Jsem konzultantem, průvodcem, koučem a psychologem zaměřeným na vztahy, s celostním přístupem k životu a zdraví. Při své práci využívám svých znalostí i  osobních žitých zkušeností. Mám i při práci raději osobní blízkost než neosobní formálnost. Navíc v té části mé práce, která je o koučování a terapii vztahů, je pro mě navázání osobního vztahu přímo nutností.

  • Jsem psycholog i technik: po skončení studia na elektrofakultě brněnského VUT jsem zaměstnanec IT firmy a pak během mateřské šup, objevila se příležitost, najednou jsem majitelka IT firmy; nejdřív jsem v ní sama, pak s manželem, pak už máme přes dvě desítky zaměstnanců; troška manažerského workoholismu, pak skoro vyhoření, studium psychologie, odchod z IT byznysu a přesun na pozici konzultanta a lektora: majitele menších firem podporuji v nastavování systémů a procesů, personálním řízení i v osobním rozvoji; jsem členem týmů pro podporu rodin v těžkých situacích; jsem komoditním specialistou pro fyzické investiční zlato jako uchovatele hodnoty.
  • Jsem recovery kouč: tj. v návaznosti na speciální výcvik svoji žitou zkušenost se závislostí v rodině používám tak, ať co nejlépe pomohu ostatním lidem v podobné situaci.
  • Ráda jsem ve vztazích: a vztahy jsou i nosným tématem při mé práci. Jsem dcera –  jedináček, „dokonalé hodné dítě“; doteď občas uvíznu uprostřed mezi rodiči, stále jsem na cestě k blízkému srdečnému vztahu. Jsem máma: máme holčičku; jé, už máme dvě; jsem manažerka v práci i doma a nestíhám; toto uteklo, už jsou z domu pryč, je mi trochu smutno i jsem vděčná, že mají křídla; snad jsme toho při výchově moc nepo… Jsem „ex-„: vděčná za své dva dlouhodobé, živé vztahy i za rozchody s respektem a láskou, bez nožů a válečků na nudle.
  • Ráda sportuji: jsem týmová hráčka; volejbalistka tělem i duší, i když ne vysoká; a v návaznosti na úraz kolene v mládí jsem už i ex-volejbalistka a ortopedická pacientka, tak se realizuji aspoň ve fitku, bazénu či při tanci.
  • Ráda cestuji: jsem vděčná za to, že jsem měla příležitosti a možnosti objevovat, jak to funguje jinde, nejen o dovolených a služebkách, ale i při žití v Číně a Anglii. O to větší vlastenec teď jsem.
  • Jsem tady a teď: prostě v přítomnosti, potřebuji žít v srdci, otevírat neznámé dveře a chodit do nich první; být víla s Ing. z elektro fakulty, věčná studentka, co chvíli si užít nějaký prožitkový, sebe-rozvojový nebo odborný kurz, seminář či konferenci; jsem vděčná za spoustu skvělých blízkých lidí kolem sebe, za svoji rodinu; děkuji vám všem za lásku, podporu a pomoc s udržováním směru při mém letu životem.
  • Su Brňák 😉 

Poznámka: Časy a roky nehrají roli… ty zkušenosti a prožitky tu jsou, zůstávají mojí součástí. Jen náhled na ně se mi s časem doplňuje o nové úhly pohledu a propojují se dříve neviděné souvislosti.